درمان آسیب دیدگی های ورزشی در 3 روز با روش پرایس

بهترین روش درمان آسیب دیدگی

درمان آسیب دیدگی یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد در زمان مواجه با صدمات مختلف بدنی می باشد.  بسیاری از افراد در زمان تمرین دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند. اجرای نادرست تمرین، گرم‌ نکردن درست و انتخاب وزنه اشتباه از مرسوم‌ترین دلایل آسیب‌دیدگی است.

این‌که چطور آسیب را درمان کنیم به عوامل متعدد بستگی دارد. باید دید که یک مصدومیت چقدر وخیم است، در کدام قسمت بدن وارد ایجادشده، وضعیت بدنی فرد به چه صورت است و سابقه آسیب‌های او چگونه است.

رژیم غذایی و برنامه تمرینی بگیر
خوب و دقیق بهش عمل کن
به اندام مورد علاقه ات برس!
بعد
قبل

انواع آسیب‌دیدگی

مهم‌ترین آسیب‌های تمرین شامل این موارد است:

 • درد پشت
 • شکستگی استخوان دست
 • شکستگی زانو
 • شکستگی پا
 • آسیب غضروف
 • ضربه شدید به سر
 • جابجایی شانه
 • آسیب همسترینگ
 • درد پاشنه
 • درد شدید شانه
 • کشیدگی و پیچ‌خوردگی
 • پارگی تاندون
 • آسیب به قفسه سینه
 • زخم‌ها سطحی

برای هر آسیب‌دیدگی طبیعتا درمان متفاوتی وجود دارد. نکته مهم است که هیچ آسیبی نباید نادیده گرفته شود و حتما باید به آن توجه ویژه داشت. برای درمان آسیب دیدگی یکی از بهترین روش ها روش پرایس است که در ادامه شما را با آن آشنا می کنیم.

درمان آسیب دیدگی با روش پرایس PRICE

اگر آسیب‌دیدگی شما جدی نیست، با روش پرایس می‌توانید طی دو الی سه روز می‌توانید به درمان آسیب دیدگی خود بپردازید. این روش برای کشیدگی و پیچ‌خوردگی خیلی موثر است.

پ- پروتکشن و محافظت:

با بستن محل آسیب‌دیدگی آن را از آسیب‌ بیشتر دور نگه‌دارید. در مواردی بستن آتل موثر است.

ر- رست و استراحت:

از عضو آسیب‌دیده استفاده نکنید. مثلا اگر زانوی شما مصدوم است، با استفاده از عصا سعی کنید که وزن بدن را روی آن نیندازید.

ا- آیس یا یخ:

روی محل آسیب‌دیده یک حوله نازک بیندازید. بعد کیسه یخ را روی حوله بگذارید. حوله از سوزش یخ جلوگیری می‌کند.

سی- کومپرشن یا تراکم:

با یک باند کشی عضو آسیب‌دیده را محکم کنید تا از ورم جلوگیری کنید.

ای- الویشن یا بالا نگه داشتن:

اگر آسیب در ناحیه دست است، سعی کنید آن را به گردن خود ببندید تا بالاتر از قلب قرار بگیرد. اگر پای شما آسیب‌دیده، می‌توانید موقع خوابیدن زیر آن بالش بگذارید یا پا را طوری ببندید که بالاتر از بدن باشد. این کار از ایجاد ورم جلوگیری می‌کند.

روش پرایس کمک می‌کند که در کم‌تر از سه روزبه درمان  آسیب دیدگی خود بپردازید.

کنترل درد در دوران درمان آسیب دیدگی

اگر آسیب‌دیدگی خیلی جدی نیست و به معاینه دکتر نیاز ندارد، با یک مسکن نه چندان قوی مثل ایبوپروفن یا کرم‌های مسکن می‌توانید از میزان درد بکاهید. توجه داشته باشید در زمان درمان آسیب دیدگی از مصرف زیاد و بدون تجویز دارو خودداری نمایید.

درمان آسیب دیدگی
درمان آسیب دیدگی

اگر با وجود استفاده از مسکن درد آرام نشد، حتما به پزشک مراجعه کنید.

فیزیوتراپی برای درمان آسیب دیدگی

اگر آسیب برای مدتی طولانی روی بدن شما اثر گذاشته و بهبودی حاصل نمی‌شود، می‌توانید از فیزیوتراپی استفاده کنید. فیزیوتراپی می تواند به درمان آسیب دیدگی کمک زیادی بکند.

معمولا با ماساژ و تمرینات ساده به شما کمک می‌شود که دامنه حرکتی یک عضو را افزایش دهید، عضلات این عضو را تقویت کنید و در نهایت شرایط عوض آسیب‌دیده را به وضعیت عادی بازگردانید.

فیزیوتراپی با تقویت عضو آسیب‌دیده احتمال رخداد مجدد آسیب‌دیدگی در این عضو را کاهش می‌دهد.

درمان التهاب

در صورتی که عضو آسیب‌دیده ملتهب شده، حتما به پزشک مراجعه کنید. معمولا پزشک با تزریق کورتیکواستروئید مشکل را برطرف می‌کند.

معمولا با این درمان دیگر به مسکن نیازی نیست و درد آسیب از میان می‌رود.

در یک سال بیش از سه تزریق نباید انجام شود. برای همین در صورتی که سابقه درمان تزریقی دارید حتما موضوع را به پزشک اطلاع دهید. از پزشک معالج در مورد عوارض جانبی دارو و همچنین تداخل دارویی سوال کنید.

کاهش وزن اصولی
۱۲ کیلو در ۳ ماه!
بعد
قبل
خرید برنامه تمرین و تغذیه اختصاصی

عمل جراحی

خیلی بعید است که آسیب تمرین به درمان با جراحی نیاز داشته باشد. با این وجود در آسیب‌های خیلی جدی ممکن است پزشک دستور جراحی را صادر کند.

با این وجود معمولا بدون جراحی می‌شود استخوان شکسته یا جابجا شده را ترمیم کرد. برای درمان پارگی رباط زانو هم ممکن است به جراحی نیاز باشد.

دوره ریکاوری بعد از درمان آسیب دیدگی

بسته به نوع آسیب‌دیدگی ممکن است بین چند هفته تا چندماه زمان نیاز باشد تا ریکاوری به صورت کامل انجام شود.

تا زمانی که ریکاوری کامل شود نباید به برنامه تمرین خود باز گردید. اما نباید تمرین را هم به طور کامل متوقف کنید. بهتر است با متخصص طراح تمرین مشورت کنید و برنامه را با شدت کم‌تری پیش ببرید.

تمرین سبک دامنه حرکتی عضو مورد نظر را بیشتر می‌کند. با کاهش میزان درد در این قسمت، می‌توانید رفته رفته تمرین را سنگین‌تر کنید.

مطمئن شوید که فشار را خیلی سریع زیاد نمی‌کنید. این کار دوره ریکاوری را طولانی‌تر می‌کند.

بهترین روش این است که از متخصص بخواهید با توجه به آسیب‌دیدگی در برنامه شما بازنگری کند تا با نرخی ملایم وضعیت خود را بهبود ببخشید.

مرکز فیت کلاب افتخار دارد با داشتن متخصصین مجرب درباره درمان آسیب دیدگی در خدمت شما عزیزان باشد. ورزشکاران بسیاری درمان خود را تحت نظر متخصصین فیت کلاب بهبود داده اند. برای گرفتن مشاوره می توانید با شماره های ما تماس بگیرید. مرکز فیت کلاب فعال در زمینه رژیم لاغری ، درمان آسیب دیدگی و فعالیت های مرتبط با بهبود وضیعت فیزیکی بدن در خدمت شما عزیزان می باشد.