ورزش برای لاغری ران؛ بهترین راهکارها کدام است؟

بهترین ورزش برای لاغری ران، سوزاندن کالری بیشتر است فرم‌دهی ماهیچه‌های باریک پا نه تنها به دلیل زیبایی‌شناسی جذاب است، بلکه سوزاندن چربی اضافی بدن برای سلامتی ضروری است. تقویت پاها از طریق ورزش راهی عالی برای افزایش عملکرد شما در فعالیت‌های بدنی، سرگرمی‌ها و ورزش‌هایی است که بیشتر دوست دارید.

براساس نظر متخصصان بدنسازی فیت کلاب ورزش برای لاغری ران را می‌توان با ترکیبی از مدیریت کالری دریافتی از طریق مواد غذایی و انجام تمریناتی که باعث افزایش مصرف کالری می‌شود، انجام داد. با سوزاندن چربی در ناحیه ران، ظاهری لطیف‌تر ایجاد می‌شود. اگر به دنبال ورزش برای لاغری ران می‌گردید تا انتهای این بخش از مقاله فیت کلاب ما را همراهی کنید تا به آنچه نیاز دارید دست یابید.

 

ورزش برای لاغری ران؛ پیاده‌روی یک ورزش عالی برای لاغری ران!

پیاده‌روی یک ورزش برای لاغری ران است. همه ما آگاهیم که رفتن به بیرون از منزل یا راه رفتن روی تردمیل به منظور انجام  پیاده‌روی سریع برای ذهن، بدن، روح و پاهای شما مفید است! اگر می‌خواهید ران‌های باریک و  لاغری را بسازید، می‌توانید مسیر خود را به سمت هدفتان طی کنید.  اگر بعد از مدتی نیروی بدنی شما افزایش یافت، می‌توانید مجموعه‌ای از وزنه‌های را به مچ پا ببندید و یک پیاده‌روی قدرتی انجام دهید. پیاده‌روی یک تمرین راحت و عالی برای مبتدیان است. پیاده‌روی می‌تواند با سوزاندن کالری و تقویت پاها یک ورزش برای لاغری ران شما محسوب شود.

ورزش برای لاغری ران؛ اسکات زدن یک ورزش عالی برای فرم‌دهی ران!

اسکات یک ورزش برای لاغری ران است که می‌تواند به زیبایی و لاغری ران‌های شما کمک کند. شما نمی‌توانید لیستی از ساده‌ترین تمرینات برای لاغر شدن ران‌ها داشته باشید و  اسکات زدن را در نظر نگیرید. اسکات یک ورزش عالی برای تمرین کل قسمت پایین تنه از جمله ران‌ها است. اسکات زدن می‌تواند باعث عضله‌سازی شود و می‌تواند به جذابیت اندام شما کمک کند.

ورزش برای لاغری ران؛ عضله‌سازی و لاغری ران با لانژ!

لانژ می‌تواند یک ورزش برای لاغری ران و عضله‌سازی بدن شما باشد. لانژ یکی دیگر از حرکت‌های ستاره‌ای برای درگیر کردن ران‌های شما است. برای انجام لانژ، پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید و با یک پا به جلو بروید. زانوهای خود را در حالی که به سمت لانژ پایین می‌آورید خم کنید تا زمانی که زانوی جلوی شما زاویه 90 درجه ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که زانوی شما از انگشتان پا بیشتر نمی‌رود. سپس، بدن خود را به سمت بالا فشار دهید. همین حرکات را با پای مخالف خود تکرار کنید.

 

ورزش برای لاغری ران؛ زیبایی ران با لیفت پا!

لیفت پا یک ورزش برای لاغری ران شماست. لیفت پا در فعال کردن عضلات داخلی و خارجی ران شما عالی است. برای انجام لیفت پا، روی زمین دراز بکشید، پاهای خود را دراز کنید و مطمئن شوید که کمرتان کاملا با زمین در تماس است. در مرحله بعد، در حالی که پاهای خود را بالا می‌آورید، آنها را کنار هم نگه دارید. سپس به آرامی آنها را پایین بیاورید تا حدی که با زمین یک مقدار فاصله داشته باشد.

جامپیینگ یک ورزش برای لاغری ران؛ لاغری پاها با پریدن!

جامپیینگ یک ورزش برای لاغری ران است که انجام آن اهمیت بالایی دارد. جامپینگ ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد و آن را به انتخاب خوبی برای سوزاندن کالری تبدیل می‌کند. برای انجام جامپیینگ باید بازوهای شما به پهلو و پاهایتان به اندازه عرض شانه‌ها باز باشد، سپس به به بالا بپرید.

دوچرخه سواری یک ورزش برای لاغری ران؛ دوچرخه سواری در منزل و باشگاه برای لاغری ران!

دوچرخه سواری یک ورزش برای لاغری ران است. اگر با کلاس‌های دوچرخه‌سواری داخل سالن آشنایید، می‌دانید که این نوع تمرین چقدر ران‌های شما را درگیر می‌کند. به همین دلیل است که دوچرخه سواری در داخل خانه نه تنها برای تقویت پاها، بلکه برای سلامت قلب و عروق و کاهش وزن نیز انتخابی عالی است و به یک ورزش برای لاغری ران تبدیل شده است. در واقع، نتایج یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که وزن بدن در زنان کم تحرک و چاق پس از 24 جلسه دوچرخه سواری در داخل خانه کاهش یافت.

ورزش برای لاغری ران؛ بالا و پایین رفتن از پله‌ها یک ورزش عالی برای لاغری ران!

بالا و پایین رفتن از پله‌ها یک ورزش برای لاغری ران است. هنگامی که از پله‌ها برای تمرین دویدن خود استفاده می‌کنید، درواقع فعالیت عضلات ران خود را افزایش می‌دهید. از آنجایی که در هر مرحله باید بدن خود را به سمت بالا بلند کنید، ماهیچه‌های پای شما را مجبور به تحمل فشار و چربی‌سوزی است. بنابراین بالا و پایین رفتن از پله‌ها یک ورزش برای لاغری ران است که شما می‌توانید در خانه هم آن را انجام دهید.

ورزش برای لاغری ران؛ رقص باله برای لاغری ران!

رقص یک ورزش برای لاغری ران است که نباید ان را نادیده گرفت. بر کسی پوشیده نیست که رقصنده‌ها پاهای قوی و قدرتمندی دارند. تمرینات رقص باله باعث می‌شود شما پاهایی باریک و لاغر داشته باشید. در واقع باله یک ورزش برای لاغری ران است و ران‌های چشمگیری به شما هدیه می‌دهد.

ورزش برای لاغری ران؛ تمرینات مقاومتی یک ورزش عالی برای لاغری ران!

تمرینات مقاومتی یک ورزش برای لاغری ران شماست. شرکت در ورزش‌های تقویت‌کننده عضلات کل بدن حداقل دو روز در هفته ممکن است به شما در سوزاندن کالری، کاهش حجم چربی و تقویت ران‌ها کمک کند. ورزش‌های پایین تنه مانند لانژ، نشستن روی دیوار، لیفت داخلی/خارجی ران، و حرکات استپ‌آپ را تنها باید با وزن بدن خود انجام دهید.

عامل اصلی تقویت پاها بدون حجیم کردن، بالا نگه داشتن تکرارها (حداقل 15 تکرار در هر ست) است. سه ست از هر تمرین را با حداقل استراحت بین هر حرکت انجام دهید. همچنین می‌توانید حرکات بالاتنه را به تمرینات پایین تنه خود اضافه کنید تا یک حرکت عالی دو در یک برای تناسب اندام کلی انجام دهید. به عنوان مثال، چند دمبل در دست بگیرید و حرکت لانژ را با حلقه دوسر بازو یا اسکات را با پرس سر شانه انجام دهید.

ورزش برای لاغری ران؛ ورزش‌های تعادلی را امتحان کنید!

حرکات تعادلی یک ورزش برای لاغری ران محسوب می‌شود. شما می‌توانید ورزش‌های تعادلی را در خانه یا باشگاه انجام دهید. تعادل، تمام عضلات کوچک‌تر در پاها و ران‌های شما را تقویت می‌کند، ران‌ها را به سرعت سفت می‌کند و پاهای زیبا و لاغری را به شما می‌دهد. تداوم حرکات تعادلی یک ورزش برای لاغری ران است که شما می‌توانید در خانه یا باشگاه آن را انجام دهید.

ورزش برای لاغری ران؛ HIIT کاردیو!

کاردیو یک ورزش برای لاغری ران است که می‌تواند پاهایی ظریف به شما هدیه دهد. ورزش‌هایی که ضربان قلب شما را افزایش می‌دهند باعث می‌شود شما کالری بیشتری بسوزانید  و همچنین قلب شما را تقویت می‌کند. علاوه بر این به کاهش چربی بدن کمک می‌کند. گنجاندن هر دو تمرین تناوبی با شدت بالا (HIIT) و کاردیو حالت ثابت در برنامه تمرینی کلی به شما کمک می‌کند کل چربی بدن خود را کاهش دهید و ران‌های خود را تقویت کنید.

برای تمرین پیشرفته‌تر و سوزاندن کالری، یک جلسه آماده‌سازی متابولیک را به برنامه تناسب اندام خود اضافه کنید. بزرگسالان باید حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی با شدت متوسط یا 75 دقیقه فعالیت هوازی با شدت شدید در هفته داشته باشند. شما می‌توانید هر دو فعالیت هوازی متوسط و شدید را  با همدیگر ترکیب کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

با رژیم و ورزش
۱۲ کیلو کاهش وزن در ۳ ماه

مشاوره تخصصی تغذیه و تمرینات ورزشی را از کارشناسان مجموعه فیت کلاب دریافت کنید!

در این مقاله ما به بررسی انواع ورزش برای لاغری ران پرداختیم. برای تقویت ران‌ها، باید تمریناتی را انجام دهید که پاها را درگیر می کند. اگر کاهش وزن نیز مدنظر شما باشد، تغییرات رژیم غذایی همراه با ورزش‌های قدرتی و هوازی به کاهش چربی، افزایش عضله و بهبود تناسب اندام کلی شما کمک می‌کند.

اگر شما هم دوست دارید ران‌هایی ظریف و زیبا داشته باشید، ذکر این نکته ضروری است که تنها با ورزش نمی‌توان به این هدف دست یافت. شما باید از یک متخصص ورزشی در این زمینه کمک بگیرید. متخصصین در مجموعه فیت کلاب می‌توانند به شما برنامه‌های ورزشی و غذایی را ارائه دهند که شما را به هدفتان یعنی داشتن ران‌هایی ظریف و زیبا برساند. شما می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه فیت کلاب از طریق شماره تماس 02191090095 ارتباط برقرار کنید.

فیت کلاب مجموعه‌ای فعال در حوزه سلامت است و شما را با ارائه برنامه غذایی و ورزشی اختصاصی برای داشتن وزن مناسب، همراهی می‌کند. پس از ثبت نام و تشکیل پرونده می‌توانید از متخصصین تغدیه مجموعه فیت کلاب مشاوره بگیرید و برنامه غذایی متناسب با وضعیت عمومی بدن و سبک زندگی خاص خود دریافت کنید. همراه با فیت کلاب در مسیر سبز سلامت قدم بردارید.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم رانم را لاغر و ظریف کنم؟

خوشبختانه، کارهایی وجود دارد که می‌توانیم برای کمک به این موضوع انجام دهیم. رژیم غذایی متشکل از پروتئین بدون چربی، کربوهیدرات و چربی کمتر، تمرینات داخلی ران برای تقویت عضلات اطراف آن، افزایش مصرف آب و بهبود عادات خواب، همگی ابزارهای بسیار مفیدی برای کاهش چربی داخلی ران است.

بهترین ورزش برای لاغری ران چیست؟

  • پیاده روی.
  • اسکات.
  • لانژ.
  • لیفت پا.
  • جامپیینگ.

چگونه در 7 روز ران‌های خود را لاغر کنیم؟

با استفاده از تمرینات هدفمند ران مانند: اسکات، تمرین پلانک مبتدی، ورزش لانژ، تمرین لیفت پا، جامپیینگ و کشش پروانه‌ای می توانید ران را فرم دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

diet plan

درخواست مشاوره رایگان

loader...

درخواست شما با موفقیت ارسال شد!

کارشناسان فیت کلاب به زودی با شما تماس خواهند گرفت

برنامه تمرین
مقالات ویژه