تناسب اندام برای بانوان و روش‌های رسیدن به بدن ایده آل

تناسب اندام برای بانوان

تناسب اندام برای بانوان ، چه موضوع شیرین و جذابی! یک مبحث بسیار هیجان انگیز که می‌توان ساعت‌ها درباره آن بحث و گفتگو کرد. تناسب اندام و رسیدن به یک شرایط بدنی مطلوب علاوه بر زیبایی و نشاط، باعث دوری از انواع بیماری‌ها و مشکلات می‌شود. شما با داشتن تناسب اندام می‌توانید لباس‌های مورد علاقه خود را به تن کنید و این لذت هیجان انگیز را به خود هدیه دهید. حال در ادامه به اهمیت تناسب اندام برای بانوان و روش‌های رسیدن به این موضوع می‌پردازیم.

تناسب اندام برای بانوان

اهمیت تناسب اندام برای بانوان

تناسب اندام برای بانوان، در هر زمان، اولویت اول و آخر خانم‌ها است اما بهتر است بدانید این موضوع زمانی، اهمیت چند برابری پیدا می‌کند که آنها را به یک مراسم رسمی و جشن و سرور دعوت کرده باشند. خود را در این لحظه تصور کنید. قرار است ماه آینده به مهمانی جشن دوست صمیمی‌تان بروید. اولین کاری که می‌کنید تدارک یک لباس مناسب برای آن روز است. نگاهی به کمد لباس خود می‌اندازید. تمام لباس‌هایتان تکراری و نامناسب هستند. برای خرید لباس آماده می‌شوید. به اولین مغازه عرضه لباس مجلسی وارد می‌شوید.

یک لباس شب جذاب با رنگ مورد علاقه‌تان در گوشه مزون، انتظار شما را می‌کشد. نزدیکتر شده و از پرسنل آنجا درخواست پرو می‌کنید. لباس را با غرور تمام روی آستین خود انداخته و راهی اتاق پرو می‌شوید. با اولین تلاش برای پوشیدن آن متوجه می‌شوید بدنتان برای به تن کردن این لباس زیبا به خود، مقاومت می‌کند. در آینه روبرو نگاهی می‌اندازید. بله! شما چاق شده‌اید! این موضوع آنقدر غیر قابل فهم بود که تا الان متوجه آن نشده بودید. دوستتان باعث شد تا به این موضوع پی ببرید. حال، وقت ماتم گرفتن نیست. بلند شوید و برای رسیدن به تناسب اندام خود فکر چاره‌ای باشید.

کاهش وزن اصولی
۱۲ کیلو در ۳ ماه!
بعد
قبل
خرید برنامه تمرین و تغذیه اختصاصی

تناسب اندام برای بانوان از کجا شروع می‌شود؟

در هر ورزشی، گرم کردن را اولویت اول خود قرار دهید. اصلا بدون گرم کردن، ممکن است صدمات جبران ناپذیری در خلال ورزش به خود بزنید. اگر به این نکته اشاره کنیم که تمرین روزانه بدون گرم کردن نتیجه مطلوبی برایتان نخواهد داشت، اغراق نکرده‌ایم. ممکن است بدون گرم کردن اقدام به انجام ورزش‌های سنگین در جهت کاهش وزن پهلوها و شکم انجام دهید بدون اینکه به اهمیت سلامت کمر توجه کرده باشید. اگر کمر و یا ستون فقرات شما آسیب جزئی ببیند ورزش سنگین که سهل است حتی نمی‌توانید قدم از قدم بردارید. پس گرم کردن، ابتدایی‌ترین کار برای رسیدن به اندام ایده آل است.

تناسب اندام بانوان

به نظر می‌رسد، اولین، مهمترین و کم خرج ترین روش برای تناسب اندام برای بانوان و تمام افراد، ورزش و پیاده‌روی باشد. پس چرا نشسته‌اید. برخیزید و به کمک نرم افزارها و برنامه‌های موجود در این زمینه اقدام به تحرک نمایید. البته در روزهای اول خودتان هم می‌توانید پیاده روی روزانه به مدت نیم ساعت را مد نظر قرار دهید. به تدریج زمان پیاده روی را افزایش دهید.

 

تمرین‌های مناسب بانوان

در رسیدن به تناسب اندام برای بانوان که جذاب و خیره کننده باشد، باید تمرین‌های ورزشی مناسب بانوان را انجام دهید. دلیل تاکید بر این موضوع بدین خاطر است که برخی تمرین‌ها مختص آقایان هستند. قسمت‌های مختلف در بدن زن و مرد که نیاز به ایده ال شدن دارد متفاوت است. به عنوان مثال، زنان دوست ندارند پشت بازوی برجسته‌ای داشته باشند ولی این موضوع برای مردان یک آرزوی شیرین و جذاب است. احتمالا شما هم جزء آن دسته از خانم‌ها باشید که از انجام تمرینات ورزشی واهمه دارند و یا تنبلی را بهانه خوبی برای خود می‌دانند. البته فرض دیگری هم موجود است. شاید به باشگاه رفته باشید و در باشگاه با خانم‌هایی مواجه شده‌اید که اندام زیبا و جذابی دارند. با دیدن آنها ممکن است کمی خود را باخته و به طور کامل قید تناسب اندام را بزنید.

در این لحظه ما با اطمینان به شما خواهیم گفت که اندام و تناسب بدنی این خانم‌ها به مرور و با انجام فعالیت‌های مختلف به شکل جذاب در آمده است. شما نیز، با تلاش مضاعف و کمی اراده خواهید توانست اندام ایده ال و مطلوبی برای خود رقم بزنید. به شرطی که در این راه، سفت و سخت بمانید. هیچ کس یک شبه به آرزوی خود نمی‌رسد چرا که اگر این چنین باشد، قطعا بدانید که موفقیتش همان یک شب است. اگر به ماندگاری موفقیت، اعتقاد دارید پس باید در راه رسیدن به آرزوی خود روزها و یا شاید هفته‌ها تلاش کنید.

 

رقص ورزشی هیجان انگیز به منظور تناسب اندام برای بانوان

البته شما نیز، نمی‌توانید بر خلاف خواسته قلبی خود عمل کنید. اگر از ذات باشگاه رفتن خوشتان نمی‌آید ما پیشنهاد جذاب و هیجان انگیز دیگری برای شما سراغ داریم. رقص! تناسب اندام برای بانوان به واسطه رقصیدن قابل دسترسی و حتمی است. رقص روزانه علاوه بر اینکه فرم بدنی شما را حفظ می‌کند بلکه روحیه و طراوت خاصی به روح و روان شما می‌دهد. پس با این حساب، شما توانسته‌اید با یک تیر، دو نشان بزنید.

یک مورد دیگر در خصوص رفتن به باشگاه وجود دارد که نتوانستم به صورت گذرا از آن رد شویم. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، بسیاری از بانوان از درشت و عضلانی شدن هیکل خود واهمه دارند. ما در اینجا اطمینان صد در صدی می‌دهیم که در باشگاه‌ها هر چقدر هم وزنه‌های سنگین بلند کنید، این اتفاق در بدن‌تان نمی‌افتد. دلیل این موضوع را می‌دانید؟ هورمون موجود برای برجسته سازی عضلات، تِستوستِرون  است که به طور قطعی می‌توان گفت این هورمون در بدن زنان وجود ندارد. این هورمون برجسته‌ترین هورمون مردان است.

پیلاتس در خانه یا باشگاه

فارغ از موضوع تناسب اندام برای بانوان فرقی نمی‌کند شما ورزش پیلاتس را در خانه انجام دهید یا در باشگاه؛ چیزی که اهمیت دارد نحوه انجام درست آن است. در باشگاه، با حضور مربی خواهید توانست به آسانی این ورزش را انجام دهید و در خانه نیز، با یک فیلم آموزشی به همان مهارت خواهید رسید. این ورزش کششی هیجان انگیز، علاوه بر سلامت بدن و جسم، سلامت روح و روان را نیز، تحت پوشش قرار می‌دهد. عضلات شکمی، مفاصل ران و کمر نیز در این ورزش درگیر می‌شوند. به عبارتی، با انجام این ورزش، دردهای کمر و ستون فقرات تا حدود زیادی بهبود می‌یابند اما تاکید می‌کنیم حتما مربی مجازی و یا فیزیکی برای خود در نظر بگیرید.

علاوه بر این، با انجام ورزش پیلاتس، خم شدگی شانه‌ها و کمر نیز برطرف شده و یکی از اصول اساسی تناسب اندام به طور اتوماتیک رعایت می‌شود. افزایش انرژی و از بین رفتن استرس نیز در هنگام انجام ورزش پیلاتس کاملا مشهود است. انرژی و کارکرد قلب وضعیت بهبود پیدا می‌کند و خون و اکسیژن رسانی به ارگان‌ها نیز، نرمال می‌شوند.

 

دوچرخه سواری را فراموش نکنید!

تناسب اندام برای بانوان با انجام روزانه نیم تا یک ساعت دوچرخه سواری کاملا مشهود است. دوچرخه سواری فیزیکی و به واسطه حرکت در خیابان و یا دوچرخه سواری ثابت Spinning هر دو به یک اندازه در رسیدن به اندام ایده آل کارساز و موثر هستند. کاهش وزن و افزایش مقاومت ماهیچه‌ها در استفاده از دوچرخه قابل توجه است.

دوچرخه سواری بانوان

تمرین هوازی یک روش فوق العاده تناسب اندام برای بانوان

اهمیت و تاثیر تمرین‌های هوازی بیشتر از دیگر ورزش‌ها نباشد، کمتر هم نیست. تمرین هوازی یک روش مناسب به منظور تناسب اندام برای بانوان است. تمرین‌های هوازی چند نوع هستند که با جستجوی آنها در فضای مجازی می‌توانید از فردا شروع به ورزش کردن کنید. این تمرینات علاوه بر اعطای لاغری و تناسب اندام به شما روحیه، عملکرد مغز و قلب را هم افزایش می‌دهند. تنفس بهتر و ریه فراح‌تر نیز از مزایای انجام تمرین‌های هوازی هستند. افزایش استقامت و سازگاری بدن با شرایط سخت، قابل توجه است. شنا کردن، طناب زدن، ورزش‌های ایروبیک، دویدن و ورزش با تردمیل نمونه‌هایی هستند که شما می‌توانید با استفاده از آنها تناسب اندام ایده‌ای به دست آورید.

رژیم غذایی مطلوب و مناسب تناسب اندام برای بانوان را به همراه دارد.

اگر به اهمیت رژیم غذایی در کنار تمام این ورزش‌های و فعالیت‌های ذکر شده، واقف هستید، به شما تبریک خواهیم گفت زیرا نیمی از راهِ سخت رسیدن به لاغری را با موفقیت به پایان رسانده‌اید. تناسب اندام برای بانوان با رعایت اصول تغذیه‌ای مناسب، یک روش عالی است تا علاوه بر لاغری، سلامتی خود را نیز، از هر جهت بازیابید. توجه به رژیم غذایی در هر مرحله از زندگی قابل توجه و اهمیت است. اگر افراد به رغمِ جوان بودن، هیچ توجهی به رژیم‌های غذایی خود نداشته باشند، در آینده‌ای نه چندان دور، علاوه بر اندام نامناسب شاهد بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات نیز، خواهند بود.

سالم خواری یکی از رویه‌های درست و اصولی برای تمام افراد است تا بتوانند خود را همیشه سالم و برنا نگه دارند. رژیم غذایی که درصد بالایی از پروتئین دارد می‌تواند برای شما مناسب و مطلوب باشد. کاهش اشتها و به دنبال آن افزایش متابولیسم، هدفی است که ما به دنبال آن هستیم. رژیم‌هایی که حاوی پروتئین بالا هستند علاوه بر کاهش وزن، تقویت ماهیچه‌ها و سلامت قلب و عروق را هم به همراه دارند. مرغ، ماهی، تخم مرغ، لبنیات، غلات و انواع خوراکی‌های مفید به شرط ارگانیک بودن تا حد قابل توجهی شما را به نتیجه‌ای که می‌خواهید نزدیک می‌کنند. با مصرف پروتئین‌های ذکر شده، چربی‌های دور شکم تا حد بسیار زیادی کاهش یافته و کالری به طرز عجیبی کاهش پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --